Co oferuje producent dobrych akcesoriów meblowych?

Data publikacji:

Producent dobrych akcesoriów meblowych oferuje różnego rodzaju dodatki do elementów wyposażenia wnętrza w najwyższej jakości. Kółka, zawiasy czy uchwyty powinny być bowiem nie tylko funkcjonalne i wygodne, lecz także estetyczne i reprezentatywne. Warto zdać sobie sprawę, ze bardzo często to właśnie one przesądzają o ostatecznym wyglądzie mebla. Akcesoria meblowe, czyli co?Zawiasy

Zawiasy to podstawowy rodzaj akcesoriów meblowych.

Różnią się między sobą możliwością montowania na określonych powierzchniach, kątem rozwarcia, a także rodzajem mocowania. Wyróżnia się między innymi zawiasy:

  • nakładane
  • bliźniacze
  • wpuszczane
  • składane
  • narożne

Zawiasy nakładane stosuje na drzwi umieszczane na bryle mebla z niewielką przestrzenią, pozostawioną dla ich działania. Bliźniacze zakładane są przy szafkach podwójnych ze ścianą środkową, a w przypadku zawiasów wpuszczanych, elementy te znajdują się wewnątrz bryły mebla, przy czym same drzwiczki nie wychodzą poza bryłę. Zawiasy składane otwierają pary skrzydeł, natomiast zawiasy narożne charakteryzują się wyjątkowo szeroki kątem rozwarcia.

Uchwyty i gałki

Uchwyty i gałki to akcesoria meblowe, produkowane z metalu, drewna oraz tworzywa sztucznego. Służą przede wszystkim do komfortowego otwierania i zamykania mebli. Decydując się na gałki od renomowanego producenta dobrych akcesoriów meblowych, zyskujemy olbrzymie możliwości wyboru wzorów, kolorów oraz kształtów. Z pewnością dopasujemy je do naszych mebli.

Kółka i nóżki

Niemniej ważnym akcesorium meblowym są kółka oraz nóżki, zapewniające stabilną i trwałą podstawę. Wyróżniamy kółka czołowe, łożyskowo-skrętne, proste i sztywne. Przy nogach z kolei możemy spotkać się ze stopkami meblowymi i ślizgaczami, ułatwiającymi przesuwanie mebla i nie rysujące powierzchni podłogi. Kółka doskonale nadawać się będą do mebli o większych gabarytach, które bez nich, trudno byłoby przesuwać.

Inne popularne akcesoria meblowe to rolki, stopki, zaślepki meblowe do konfirmatu, zaciski szyby, kątowniki czy wsporniki.