Zastosowanie rolek meblowych

Data publikacji:
Rolki meblowe muszą spełniać funkcje praktyczne – chodzi o to, by te drobne elementy były w stanie ustabilizować mebel i sprawiać, że będzie go można przesuwać w dowolne miejsce. Ale czy jest to jedyna rola, jaką odgrywają te niepozornie wyglądające produkty? Okazuje się, że niekoniecznie. Rolki meblowe mogą być także estetycznym uzupełnieniem designu produktu.

Nie tylko do zastosowania użytkowego

Rolki meblowe powinny być praktyczne, ale nie jest to ich jedyna cecha. Obecnie wykorzystuje się je także do tworzenia okuć mebli. Chodzi więc o aspekt estetyczny. Szczególnie dobre połączenie stanowią rolki z metalową podstawą mocującą i meble w stylu industrialnym lub skandynawskim. Wówczas można uzyskać bardzo interesujący, nowoczesny efekt stylistyczny.

Co ciekawe zależnie od ilości zastosowanych rolek meblowych osiąga się różny rezultat. Duże możliwości stwarza także zróżnicowana oferta producentów, obejmująca produkty o różnych kształtach i wymiarach.

Ochrona mebli

O meble należy dbać. Chodzi więc zarówno o ich właściwą konserwację, jak i o wdrażanie odpowiednich rozwiązań wpływających na ich trwałość. Dla przedłużenia żywotności mebli warto zastosować rolki meblowe, które będą stanowić fragmentaryczne okucie. Tak zabezpieczone konstrukcje będą mniej podatne na zarysowania, zadrapania i obicia.

Czym charakteryzują się dobre rolki meblowe?

Wysokiej klasy rolki meblowe odznaczają się przede wszystkim dużą trwałością i solidnym materiałem wykonania. Również sam mechanizm musi być niezawodny. Nie może być mowy o jakimkolwiek zacinaniu się lub blokowaniu. W innym przypadku może bowiem dochodzić do zarysowywania parkietu lub paneli podłogowych. Nie warto ryzykować i szukać kompromisów w kwestii jakości. Lepiej postawić na sprawdzone elementy, dostępne na przykład w ofercie renomowanego producenta akcesoriów meblowych STAWIK.

Bezpieczne i praktyczne rozwiązanie

Częstą obawą klientów jest to, że rolki zarysują podłogę. Jest to główny powód, dla którego odrzuca się myśl o ich zakupie. Ale to nieprawda. Oczywiście należy zachować pewne środki ostrożności i nie przesuwać mebli zbyt gwałtownie i mocno, ale jest to kwestia zwykłego, racjonalnego zachowania.

Te obawy są nieuzasadnione, tym bardziej, że producenci oddają dziś do dyspozycji klientów bezpieczne, a zarazem miękkie kółka wykonane na przykład z wysokiej jakości gumy. Przypadkowo pozostawione ślady można w łatwy sposób usunąć z paneli przy pomocy domowych środków.

Dlaczego warto kupować rolki meblowe?

Często zdarza się, że jakiś element wyposażenia stoi w problematycznym miejscu, a tymczasem nie znajduje się alternatywnej przestrzeni, w której mebel by nie zawadzał. Taki problem często dotyczy na przykład stolików kawowych lub puf – zwłaszcza, gdy są one umieszczone w pomieszczeniach o niewielkich rozmiarach. W takim przypadku bardzo dobrze sprawdzą się rolki meblowe, które można zamontować u podstawy mebla. Można w ten sposób przesuwać go w razie potrzeby.