Zalety kółek obrotowych gumowanych

Data publikacji:

Kółka obrotowe to nieodłączny element wielu mebli. Szczególnie często są wykorzystywane przy produkcji mebli biurowych, ponieważ niezwykle ważną cechą takich mebli jest ich mobilność. Fotel biurowy na kółkach obrotowych jest doskonałym meblem, dzięki któremu możemy swobodnie poruszać się po naszym najbliższym otoczeniu bez konieczności każdorazowego wstawania. Takie rozwiązanie przekłada się bezpośrednio na wydajność pracy, ponieważ nie tracimy czasu na wstawanie i ponowne siadanie. Kółka obrotowe doskonale sprawdzają się również w różnego rodzaju szafkach na dokumenty, które zazwyczaj nie należą do lekkich. Szafka z kółkami pozwala nam na bardzo szybki i wygodny dostęp do wszystkich niezbędnych dokumentów. Bez problemu można też zmienić jej położenie w biurze, nie nadwyrężając swoich mięśni. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, dlaczego warto wyposażyć meble w gumowane kółka obrotowe.


Czym są gumowane kółka obrotowe?


ZOBACZ TAKŻE: Wybór kółek meblowych - z hamulcem czy bez?
Kółka obrotowe mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów, najczęściej są produkowane z plastiku, ponieważ jest to niedrogie tworzywo o odpowiedniej trwałości. Niestety taki typ kółek sprawdza się tylko na niektórych nawierzchniach, które nie są podatne na zarysowania. Plastikowych kółek można bez problemu używać na dywanach i różnych wykładzinach. Co zrobić, jeżeli w naszym biurze posadzka jest wykonana z drewna, płytek ceramicznych albo paneli podłogowych? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą gumowane kółka obrotowe! Ten typ kółek jest wyposażony w specjalną obwolutę z miękkiej gumy, która sprawia, że nawierzchnia, po której porusza się mebel, nie rysuje się. Podczas przesuwania mebel nie wydaje przerażających trzasków i zgrzytów, gdy podłoga nie jest idealnie czysta i znajdują się na niej drobinki ziemi czy piasku. Guma na kółkach nie jest całkowicie miękka i nie przypomina w niczym kauczukowych piłeczek, ale w porównaniu z plastikiem jest o wiele bardziej sprężysta. 


Zalety obrotowych kółek gumowanych:


• Nie rysują podłogi, dzięki czemu mogą być wykorzystywane nawet na delikatnych posadzkach podatnych na zarysowania i uszkodzenia.
• Są ciche, dzięki czemu możemy skupić się na swojej pracy.
• Są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają im długą żywotność.