Stopki jako propozycja dla mebli domowych i biurowych

Data publikacji:

Stopki meblowe mogą mieć różny kształt, wielkość, kolor i nieco różnić się pomiędzy sobą funkcjonalnością. Nie zmienia to jednak faktu, że są odpowiednim rozwiązaniem do różnego rodzaju mebli – tych domowych, biurowych czy nawet przemysłowych. Za ich najważniejszą cechę uznaje się zapewnianie stabilności, co sprawdza się przykładowo na śliskiej lub krzywej podłodze.

Różne rodzaje stopek

Producenci stopek meblowych zachęcają do wybierania zarówno tych stałych, jak i regulowanych. Ta druga opcja jest świetnym rozwiązaniem, jeśli występują nierówności w podłodze, wówczas dzięki regulacji ustawimy mebel w taki sposób, aby stał stabilnie, nie przechylał się, a już tym bardziej, aby nic z niego nie wypadało.

Dlaczego warto zdecydować się na stopki meblowe?

Dość powszechnie, np. w fotelach wykorzystuje się kółka obrotowe, dla stabilności mebla możemy również wykorzystać inne akcesoria meblowe, jednak to właśnie stopki meblowe są jednym z najlepszych rozwiązań. Dlaczego? Otóż są one bardzo stabilne, wytrzymałe i co ważne łatwe w montażu.

Dzięki ich zastosowaniu meble będą się lepiej prezentować, ale również stać w odpowiedniej pozycji nawet przy znacznym obciążeniu, jakie może zdarzać się np. w biurach, gdy przechowujemy teczki z dokumentami.

Wytrzymałość, elastyczność i stabilność są również niezwykle istotne jeśli decydujemy się na takie rozwiązanie np. w hali magazynowej. Tutaj duże i często masywne, obładowane regały muszą stać precyzyjnie na swoich miejscach, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę chociażby poruszanie się między nimi wózków widłowych.

Stopki w meblach domowych

Jeśli chodzi o meble domowe, to wiele osób zostawia je zwykle dokładnie tak, jak zostały kupione. Zdarza się jednak, że po kilku latach przychodzi chęć do własnej metamorfozy, bo np. już się opatrzyło lub zupełnie zmieniła się moda.

Jeśli kupiliśmy szafki, szafy i komody, które wręcz przylegają całą swoją podstawą do podłogi, to z pewnością przez jakiś czas nam się podobają, jednak gdy w następnym sezonie zmienia się moda, chętnie dodamy im stópki lub nóżki, które spowodują ich lekkie uniesienie.