Wybór kółek meblowych - z hamulcem czy bez?

Data publikacji:

Kółka meblowe to akcesorium, doskonale nadające się zarówno do mebli biurowych, domowych, jak i tych, stanowiących wyposażenie gabinetów medycznych oraz szkół. Dobrze sprawdzą się również w szafkach wystawienniczych, sprzęcie magazynowym i sklepowym. Ułatwiają przemieszczanie mebli, jednocześnie nie niszcząc powierzchni. Zaletą oferowanych przez nas kółek do mebli jest również ich ciacha praca oraz wyposażenie w hamulec, chroniący przed przypadkowym przemieszczaniem i zapewniającym tym samym bezpieczeństwo użytkowania. Sprawdź, jakie rodzaje kółek meblowych można wyróżnić oraz kiedy stosować kółka z hamulcem, a kiedy bez.

Kółka meblowe stałe i obrotowe


Kółka meblowe można podzielić na kółka stałe, stosowane głównie w meblach, przesuwanych wyłącznie w linii prostej, i obrotowe. Kółka stałe znajdziemy na przykład w rozkładanych kanapach. Z kolei kółka obrotowe można podzielić na kółka z hamulcem lub bez. Kółka z hamulcem pozwolą unieruchomić mebel w dolnym jego położeniu  i sprawdzą się na przykład przy przesuwnych stolikach. Dzięki nim pojawienie się na stole kolejnych naczyń nie spowoduje przesuwania się mebla. Z kolei kółka obrotowe bez hamulców zwykle montuje się na przykład w fotelach, pufach i meblach biurowych: są to popularne kostki, które znajdziecie pod biurkami.

Kółka do foteli i krzeseł


Osobnym rodzajem kółek obrotowych bez hamulca będą niezwykle funkcjonalne kółka meblowe do foteli biurowych i krzeseł, idealnie sprawdzające się zarówno na panelach, płytkach, ceramicznych, wykładzinach z tworzyw sztucznych, jak i na posadzkach oraz dywanach. Pracują bardzo cicho i nie niszczą powierzchni. Zapewniają komfortową pracę biurową oraz dają możliwość przystosowania odległości położenia fotela od biurka w zależności od bieżących potrzeb. Ich stalowy trzpień posiada uniwersalne nacięcie, dzięki któremu kółka można szybko zamontować w uchwycie. Oprócz foteli i krzeseł, kółka takie znajdują zastosowanie w klimatyzatorach, wentylatorach i odkurzaczach przemysłowych.

Ponadto nasza firma oferuje najwyżej jakości kółka meblowe obrotowe z trzpieniem gwintowym, z blaszką, kółka gumowane oraz kółka z trzpieniem i tulejką. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.