Gdzie najczęściej wykorzystywać można rolkę meblową?

Data publikacji:

Rolki meblowe mają za zadanie usprawnić korzystanie z różnych mebli, na przykład szafek warsztatowych lub szpitalnych oraz umeblowania biurowego. Dzięki rolkom mebel może płynnie poruszać się po pomieszczeniu, co daje niewiarygodny wręcz komfort podczas pracy. Szafki wyposażone w rolki można z łatwością przesuwać, nawet jeśli są bardzo obciążone.

Konstrukcja rolek meblowych opiera się na ruchomym walcu, który najczęściej wykonany jest z gumy gwarantującej duży udźwig i sporą powierzchnię nośną. Gumowe rolki montuje się w uchwytach metalowych, które odpowiadają za wytrzymałość i sztywność oraz zapobiegają odkształceniom. Niektóre modele mogą być wyposażone w hamulec, który blokuje ruch mebla i zapobiega samoistnemu poruszaniu się. Rolki są bardzo proste w montażu – można je zamocować na przykład z użyciem wkrętów i podstawowych narzędzi.

Przykłady wykorzystania rolek meblowych

Rolki meblowe można zamocować w skrzyniach, pufach, stolikach kawowych i w szafkach na buty. Z pomocą rolek stworzymy funkcjonalny regał do garderoby lub warsztatu, którym z łatwością można będzie manewrować po całym pomieszczeniu. Dzięki montażowi rolek nie trzeba dźwigać ciężkich przedmiotów, aby przenieść je z jednego miejsca na drugie – wystarczy ułożyć je na ruchomym regale lub stoliku i wygodnie przewieść. Co więcej, rolki meblowe idealnie sprawdzą się przy budowie mebli z palet oraz przy renowacji starych szafek i stolików.

Innym sposobem na wykorzystanie rolek meblowych jest ruchoma skrzynia na zabawki, która znacznie ułatwi porządki po zabawie. Zamiast zbierać zabawki po całym mieszkaniu i znosić je do jednego miejsca, lepiej wykorzystać szafkę na kółkach. Podobną skrzynkę tylko mniejszych rozmiarów można zbudować dla swojego dziecka – wówczas pomoc w codziennych obowiązkach stanie się prawdziwą frajdą.