Dlaczego stopka meblowa jest taka ważna?

Data publikacji:

Stopki meblowe to małe i niepozorne elementy, które stabilizują meble i chronią podłogę przed zniszczeniem, zwłaszcza podczas przesuwania sprzętów. Stopki powstają z drewna, metalu i tworzyw sztucznych. Mogą mieć różne kształty i kolory, a więc można je dopasować praktycznie do każdego mebla i każdego wnętrza. Do wyboru są stopki regulowane i stałe. Nóżki regulowane to doskonały wybór do mebli biurowych, ponieważ umożliwiają regulację wysokości oraz kontrolę wypoziomowania mebla, co jest bardzo cennym udogodnieniem na nierównych posadzkach. Stopki stałe z kolei najczęściej montowane są do ciężkich szaf, komód, łóżek i regałów.

Jak zwiększyć mobilność mebli i ich ochronę?


Nóżki meblowe są łatwe w montażu i można je zamocować niemal do każdego mebla. Stopki meblowe zwiększają mobilność mebli i ułatwiają ich przesuwanie po podłodze, bez ryzyka porysowania lub uszkodzenia nawierzchni, co jest możliwe dzięki gładkiej strukturze nóżek. Dzięki zamontowaniu stopek zyskujemy miejsce pod meblem, którą można w ciekawy sposób zagospodarować poprzez szuflady lub pojemniki do przechowywania. Stopki umożliwiają zachowanie porządku pod meblami i ułatwiają sprzątanie oraz przyspieszają osuszanie podłogi, co zapobiega przed rozwojem pleśni na meblach lub na posadzce.

Meble ze stopkami czy bez?


Dzięki stopkom można optymalnie wykorzystać dostępny metraż i uczynić pomieszczenie bardziej funkcjonalnym. Stopki podnoszą mebel i w ten sposób tworzą dodatkową przestrzeń do przechowywania. W powstałej luce wystarczy zamontować szuflady lub wysuwane kosze. Co więcej, dzięki stopkom regulowanym można wypoziomować mebel, jeśli stoi na nierównej posadzce lub ma defekty w postaci nierównych nóżek. Ponadto stopki gwarantują równomierny rozkład nacisku mebla na podłoże, co jest bardzo ważne w przypadku miękkich okładzin.