Jak rozpoznać zawiasy wysokiej jakości?

Data publikacji:

Zawiasy meblowe gwarantują komfortowe korzystanie z mebli, co jest szczególnie ważne w przypadku frontów o dużych rozmiarach oraz ciężkich i masywnych skrzydeł w szafach. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment zawiasów, dzięki czemu można dobrać akcesoria meblowe adekwatnie do potrzeb i rodzaju mebla. Niemniej istnieje kilka cech zawiasów, na które warto zwrócić szczególną uwagę.


Elementy ruchome zawiasów powstają ze stali nierdzewnej, a elementy plastikowe wykonywane są z tworzywa sztucznego pierwszego gatunku przeznaczonego do produkcji elementów ślizgowych — jest to materiał o podwyższonej odporności na ścieranie. Zawiasy powinny być zabezpieczone przed korozją powłoka galwaniczną lub warstwą lakieru. Wysokiej jakości zawiasy pracują płynnie i są precyzyjnie spasowane.

Rodzaje zawiasów


Na rynku dostępne są zawiasy do elementów z drewna, płyt MDF oraz metalu. Poszczególne zawiasy różnią się pomiędzy sobą konstrukcją i kątem otwarcia. Jesteśmy producentem zawiasów do mebli i oferujemy:

  • Zawiasy proste
  • Zawiasy podgięte
  • Zawiasy korytkowe
  • Zawiasy z prowadnikiem


Nasze zawiasy wyróżnia doskonały stosunek ceny do jakości. Można je stosować praktycznie do każdych mebli bez żadnych ograniczeń. Wybierając zawiasy, należy wziąć pod uwagę ciężar, jaki okucia będą musiały przenosić. Odpowiednio dopasowany zawias posłuży przez wiele lat – akcesoria meblowe powinny być niezawodne i bezawaryjne oraz dostosowane do intensywnej eksploatacji. Niewłaściwie dopasowany zawias będzie powodował wiele problemów z użytkowaniem mebla i po pewnym czasie konieczna może stać się wymiana nie tylko zawiasu, ale także naprawa elementu mebla. Wszystkie części ruchome muszą pracować płynnie, a zawias powinien korygować trajektorię ruchu poszczególnych segmentów, na przykład podczas rozkładania kanapy lub stołu.