5 najważniejszych akcesoriów meblowych

Data publikacji:

Osobom, które urządzają mieszkanie lub biuro albo decydują się na wymianę mebli na nowe, najczęściej zależy na tym, aby wybrane elementy posłużyły im jak najdłużej. Z tego powodu warto nie tylko poszukiwać takich szaf czy komód, które będą wpisywały się w bieżące trendy, ale również takich, które są zrobione z trwałych materiałów. Jeśli natomiast chodzi o funkcjonalność, to dobrze sprawdzą się meble wyposażone w akcesoria ułatwiające użytkowanie albo przesuwanie. Jakich 5 akcesoriów meblowych przyda się najbardziej?

Rolki i kółka meblowe 


Zastanawiając się nad tym, jakich elementów najlepiej szukać u producentów akcesoriów meblowych, warto zainteresować się na przykład kółkami do mebli. Są to praktyczne produkty, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w przypadku:

  • regałów,
  • szafek,
  • stolików,
  • ścianek działowych,
  • foteli obrotowych i innych mobilnych mebli.


Dzięki nim pomieszczenia stają się bardziej mobilne, co jest szczególnie istotne w przypadku biur. Kółka występują w różnych rodzajach i wariantach mocowań i mają rozmaite parametry, więc łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Ich uzupełnieniem są rolki meblowe, które oprócz poprawy użyteczności pełnią też funkcję dekoracyjną.

W jakie inne akcesoria do mebli warto zainwestować? 


Kolejnym akcesorium meblowym, które może okazać się przydatne zarówno w biurze, jak i w domu są stopki, które gwarantują szafom i komodom stabilność oraz wyciszają dźwięki w czasie przesuwania ich po podłodze. Nie sposób nie wspomnieć również o zawiasach do mebli. Ich zadaniem jest oczywiście połączenie frontów z korpusem szafek w taki sposób, aby można było je łatwo otwierać i zamykać.

Piątym elementem, którego nie może zabraknąć w przypadku wielu komód i nie tylko, są zaślepki. Są to niewielkie produkty wykonywane z tworzyw sztucznych i są wykorzystywane do zakrywania połączeń meblowych. Ich montaż jest niezwykle prosty – wystarczy zamontować zaślepkę na tak zwany zacisk.