Blog

Data publikacji:
W przypadku mebli, zarówno biurowych, jak i domowych, kółka stanowią chyba jedyny element, który nie oceniamy ze względu na estetykę, a zwracamy uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania, trwałość oraz funkcjonalność. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż odpowiadają one przede wszystkim za praktyczne wykorzystanie mebli. Nie oznacza to jednak, że kółka meblowe są w jakikolwiek sposób nieatrakcyjne wizualnie. Wręcz przeciwnie, producenci obecnie dążą do tego, aby liczne walory techniczne połączyć z ciekawym wzornictwem.
Pokaż więcej
Data publikacji:
Wśród wielu akcesoriów meblowych bardzo częste zastosowanie znajdują przede wszystkim kółka obrotowe. Każdy mebel musi mieć odpowiednio dobraną, trwałą podstawę. W przypadku niektórych krzeseł, stolików czy półek zastosowanie znajdują kółka, które zwiększają nieco mobilność danego przedmiotu, nadal zapewniając stabilność i bezpieczeństwo użytkowania.
Pokaż więcej
Data publikacji:

Urządzanie wnętrz jest nieodłącznie związane z dwoma aspektami: stylistyką oraz funkcjonalnością. Meble na kółkach są nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale również odpowiadającym współczesnym trendom designerskim. Kółka meblowe były do tej pory atrybutami sprzętów we wnętrzach przemysłowych i biurowych. Obecnie jednak idea mebli mobilnych w przestrzeni mieszkalnej zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiednie kółka meblowe i do czego można je wykorzystać?

Pokaż więcej
Data publikacji:
Miło nam poinformować, że do grona sponsorów Ostrovii 1909 Ostrów Wielkopolski dołączyła firma Stawik – zajmująca się produkcją akcesoriów meblowych i wyrobów z tworzyw sztucznych. – Nasza firma działa na rynku już od 1982 roku. Jeste...
Pokaż więcej
Data publikacji:
Zawiasy to podstawowy rodzaj okucia meblowego. To właśnie dzięki nim możliwe jest przymocowanie frontów do korpusów szafek w taki sposób, aby ich otwieranie i zamykanie nie sprawiało żadnych problemów. Prawidłowe dobranie zawiasów meblowych jest niezwykle istotne, ponieważ zapewni nam bezpieczne i komfortowe korzystanie z mebli. Wybór jest bardzo duży. Nasza firma jest producentem zawiasów do mebli i w naszej ofercie znajdą Państwo wiele rozwiązań. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych rodzajów zawiasów.
Pokaż więcej