Blog

Data publikacji:
Zawiasy meblowe to elementarny rodzaj okuć meblowych łączących. Produkowane są z wysokojakościowej stali, zabezpieczonej przed atakiem korozji. Użytkowanie większości mebli nie byłoby możliwe bez zamontowania w nich zawiasów. To właśnie zawiasy umożliwiają połączenie drzwiczek szafki z jej korpusem lub drzwi wejściowych z ramą. Zawiasy do mebli to akcesoria intensywnie eksploatowane, dlatego ich trwałość, wytrzymałość i żywotność nie mogą budzić wątpliwości.
Pokaż więcej
Data publikacji:
Producent dobrych akcesoriów meblowych oferuje różnego rodzaju dodatki do elementów wyposażenia wnętrza w najwyższej jakości. Kółka, zawiasy czy uchwyty powinny być bowiem nie tylko funkcjonalne i wygodne, lecz także estetyczne i reprezentatywne. Warto zdać sobie sprawę, ze bardzo często to właśnie one przesądzają o ostatecznym wyglądzie mebla. Akcesoria meblowe, czyli co?
Pokaż więcej
Data publikacji:
W przypadku mebli, zarówno biurowych, jak i domowych, kółka stanowią chyba jedyny element, który nie oceniamy ze względu na estetykę, a zwracamy uwagę przede wszystkim na jakość ich wykonania, trwałość oraz funkcjonalność. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż odpowiadają one przede wszystkim za praktyczne wykorzystanie mebli. Nie oznacza to jednak, że kółka meblowe są w jakikolwiek sposób nieatrakcyjne wizualnie. Wręcz przeciwnie, producenci obecnie dążą do tego, aby liczne walory techniczne połączyć z ciekawym wzornictwem.
Pokaż więcej
Data publikacji:
Wśród wielu akcesoriów meblowych bardzo częste zastosowanie znajdują przede wszystkim kółka obrotowe. Każdy mebel musi mieć odpowiednio dobraną, trwałą podstawę. W przypadku niektórych krzeseł, stolików czy półek zastosowanie znajdują kółka, które zwiększają nieco mobilność danego przedmiotu, nadal zapewniając stabilność i bezpieczeństwo użytkowania.
Pokaż więcej
Data publikacji:

Urządzanie wnętrz jest nieodłącznie związane z dwoma aspektami: stylistyką oraz funkcjonalnością. Meble na kółkach są nie tylko rozwiązaniem praktycznym, ale również odpowiadającym współczesnym trendom designerskim. Kółka meblowe były do tej pory atrybutami sprzętów we wnętrzach przemysłowych i biurowych. Obecnie jednak idea mebli mobilnych w przestrzeni mieszkalnej zyskuje coraz więcej zwolenników. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiednie kółka meblowe i do czego można je wykorzystać?

Pokaż więcej