Na czym polega usługa wtrysku?

Data publikacji:

Przetwórstwo tworzyw sztucznych jest jedną z popularniejszych usług wykonywanych w przypadku produktów wykorzystywanych w rozmaitych branżach. Chodzi tutaj o to, aby podgrzać surowiec do takiego stopnia, aby był plastyczny. Wówczas możliwe jest wtryskiwanie go do odpowiednio przygotowanego gniazda metalowej formy pod ciśnieniem. Na czym dokładnie polega usługa wtrysku i kto najczęściej z niej korzysta?


Co trzeba wiedzieć o wtrysku tworzyw sztucznych? 


Możemy wyróżnić wiele metod obróbki tworzyw sztucznych. Tuż obok walcowania, kalandrowania czy prasowania na uwagę zasługuje również wtryskiwanie. Metoda sprawdza się szczególnie w produkcji na masową skalę. Prace są zautomatyzowane, jednak w procesie musi brać udział wyspecjalizowana kadra, aby dopasować poszczególne parametry, czyli  wysokość temperatury i ciśnienia oraz czas wtrysku i chłodzenia formy. Wtryskiwanie tworzyw sztucznych składa się z następujących etapów:

  • ogrzewanie tworzyw sztucznych,
  • przygotowanie chłodzonych form,
  • wtryskiwanie tworzyw pod ciśnieniem.


Dzięki temu powstaje utwardzony materiał, który jest przygotowany do użytku.

Które materiały mogą być poddane procesowi wtryskiwania? 


Usługa wtryskiwania jest niezwykle popularna z uwagi na to, że pozwala na precyzyjne odwzorownie parametrów. Właśnie dlatego jest chętnie wykorzystywana w procesie produkcji akcesoriów meblowych. Jeżeli natomiast chodzi o to, które surowce można przetwarzać w ten sposób, to zaliczamy do nich między innymi LDPE, HDPE, PA, PP, PS, ABS oraz POM.

Dzięki temu powstają trwałe i estetyczne elementy. Mowa tutaj na przykład o kółkach meblowych. Dzięki wtryskowi tworzywa sztuczne powstają w sposób ekonomiczny, jednocześnie gwarantując najwyższą jakość. Właśnie dlatego można mieć pewność, że akcesoria meblowe posłużą przez długi czas.