Jak rolki w meblach mogą poprawić komfort użytkowania mebli?

Data publikacji:

Kółka to niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy, które w znaczny sposób podnoszą komfort użytkowania mebli. Dobrze sprawdzają się zarówno w nowoczesnych i przestronnych, jak i designerskich i niewielkich wystrojach wnętrz. Kółka w formie rolek meblowych dodatkowo usprawniają ich montaż. Dowiedz się, w jakich meblach się sprawdzają oraz jakie są ich zalety.

 

Zalety i zastosowanie rolek meblowych

ZOBACZ TAKŻE: Wymiana zawiasów meblowych. Zasady postępowania
Kółka stabilizują mebel, a przy tym umożliwiają sprawne przesuwanie go w różne miejsca. Elementy wystroju wnętrz, dotychczas statyczne, stają się w ten sposób niezwykle funkcjonalne i wygodne w użyciu, a przy tym dają szerokie możliwości aranżacyjne. Kółka często stosowane są przy skrzyniach, pufach, stolikach kawowych, a także szafkach na buty. Mobilne modele sprawdzają się szczególnie dobrze w niewielkich pomieszczeniach. Z tych powodów meble na kółkach to modele często poszukiwane przez klientów.

Dodatkowym ułatwieniem są rolki meblowe, kółka w metalowych okuciach, gotowe do mocowania do różnych obiektów. Wykorzystywane są przy produkcji mebli do użytku domowego lub biurowego. Wysokiej jakości produkty zapewniają dobrą zwrotność, a przy tym nie brudzą podłóg. Zaletą rolek meblowych jest również bardzo prosty montaż, który wykonać można przy użyciu podstawowych, posiadanych często w domu narzędzi.

 

Nieodłączna cześć designerskich mebli

Rolki meblowe to dobry wybór dla producentów mebli, którzy chcą nadać swoim produktom dodatkową funkcjonalność. Kółka dodają do mebli nowoczesności, tworząc przy tym wygodne w użytkowaniu modele, które są chętnie wybierane przez klientów. Rolki meblowe dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, a przy tym wykonane są z różnorodnych materiałów. Dzięki temu nadadzą meblom szczególny styl. Rolki meblowe z metalową podstawą doskonale sprawdzą się np. we wnętrzach w modny, industrialnym lub minimalistycznym stylu.

Kółka w okuciach są często wykorzystywane także w czasie odnawiania mebli lub przy tworzeniu mebli z palet.